Severočeská galerie výtvarného umění v LitoměřicíchJIŘÍ KAČER - SOCHY


11. 5. - 26. 8. 2012 na parkánu galerie


vernisáž 10. 5. 2012 od 17.30 hodin

Pozvánka na výstavu

Fotografie z vernisáže

Odkaz na autorovy webové stránky

kurátor výstavy: PhDr. Jan ŠtíbrJiří Kačer_1   Jiří Kačer_2   Jiří Kačer_3

Na parkánu galerie bude představena tvorba sochaře Jiřího Kačera. Touto výstavou bude současně zahájen cyklus sochařských výstav na parkánu litoměřické galerie probíhajících každoročně v letní sezoně.

Jiří Kačer  (1952) vystudoval Střední kamenosochařskou školu v Hořicích v Podkrkonoší u prof. Rudolfa Šrajbra a Akademii výtvarných umění v Praze u doc. Jiřího Bradáčka a doc. Antonína Nykla. Od počátku 80. let 20. století se účastní samostatných i kolektivních výstav a sympozií, od roku 2004 člen Umělecké besedy.

Kačer pracuje převážně s kamenem, ke kterému přistupuje velmi citlivě, jakoby mu ponechával jeho vlastní svobodu. Přestože prošel školením figurálním, spíše umocňuje krásu čistých linií, než aby hledal nové tvarové formy. Na výstavě budou představeny práce z posledních let, kterým volné prostranství parkánu dodává nový kontext, jeho sochy k nám tak promlouvají v nových vztazích.  


        
Jiří Kačer - Lavice, 2006   Jiří Kačer - Lavice    Jiří Kačer_4Nyní se nacházíte na stránce: Úvodní stránka  > Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích  > Výstavy  > Archiv výstav  > Archiv výstav 2012  > Jiří Kačer - Sochy
úvodní stránka