Jak se k nám dostanete

Do Litoměřic se dostanete pohodlně autem, autobusem či vlakem, z okolních měst můžete vyrazit po cyklostezkách nebo v letních měsících využít oblíbenou turistickou lodní dopravu.

Všechny objekty naší galerie jsou situovány v centru města – na Mírovém náměstí – nebo v jeho bezprostředním okolí.

ADRESY NAŠICH OBJEKTŮ

Hlavní výstavní budova Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích

Michalská 29/7
412 01 Litoměřice

Diecézní muzeum v Litoměřicích

Mírové náměstí 24/16
412 01 Litoměřice

Muzeum insitního umění

Mírové náměstí 24/16
412 01 Litoměřice

Kostel Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích

Jezuitská
412 01 Litoměřice

 

 

MAPA LITOMĚŘIC
CESTA VLAKEM
Jedete-li ze směru Děčín, Ústí nad Labem, Kolín, vystupte na nádraží Litoměřice město. Do centra odtud jezdí autobusy MHD (linka C, výstup Mírové náměstí nebo linka A, výstup U Pošty). Pokud se rozhodnete jít pěšky, jste v centru za 10 minut. Cestu vám napoví naše video:
Jedete-li ze směru Lovosice, Praha, vystupte na nádraží Litoměřice horní nádraží. Do centra odtud jezdí autobusy MHD (linka A, výstup U Pošty). Jízdní řády litoměřické MHD a mapy linek naleznete zde.
Pokud se rozhodnete jít pěšky, jste v centru za 15 minut. Cestu vám napoví naše video:
CESTA AUTOBUSEM
Pojedete-li autobusem, vystupte na autobusovém nádraží. Do centra odtud jezdí autobusy MHD (linka C, výstup Mírové náměstí nebo linka A, výstup U Pošty). Jízdní řády litoměřické MHD a mapy linek naleznete zde.
Pokud se rozhodnete jít pěšky, jste v centru za 10 minut. Cesta je stejná jako z vlakového nádraží Litoměřice město.

CESTA AUTEM

V Litoměřicích můžete zaparkovat na parkovišti na náměstí, v jeho přilehlých ulicích nebo na blízkých parkovištích u Hvězdárny a parkovišti Vojtěšské, které jsou vyznačeny na naší mapě města výše. Všechna parkovací místa jsou placená a jsou v dosahu centra města. Cestu z parkoviště Vojtěšská a u Hvězdárny vám ukáže naše video:

CYKLOSTEZKY

Město Litoměřice leží na oblíbené dálkové cyklotrase Labská stezka, která vede od pramene Labe až k Severnímu moři. Na území Ústeckého kraje spojuje stezka města jako Štětí, Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín.
K bezpečnému parkování svých kol v Litoměřicích můžete využít cyklověž, která je situována u vlakového nádraží Litoměřice město. Cyklostojany k uložení kol jsou umístěny i na Mírovém náměstí a naleznete je také před naším Muzeem insitního umění (Mírové nám. 24/16).

LODNÍ DOPRAVA

V létě jsou Litoměřice také oblíbeným a vyhledávaným cílem výletní lodní dopravy. Vyplout do Litoměřic můžete spolu s Dopravou Ústeckého kraje, jejíž lodě obsluhují pravidelně trasu Ústí n. L. centrum – Ústí n. L. Vaňov – Dolní Zálezly – Libochovany – Velké Žernoseky – Píšťany – Lovosice – Litoměřice – Nučnice – Libotenice – Roudnice n. L. (– Štětí – Mělník – Obříství – Neratovice – Brandýs n. L.) a naopak. Z přístaviště v Litoměřicích to je jen kousek ke kostelu Zvěstování Panny Marie nebo do centra, kde jsou situovány ostatní naše objekty.