Katalog Zbožní zítřka. Umění vidět získal ocenění v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2023

Katalog Zbožní zítřka. Umění vidět získal ocenění v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2023

Vážení návštěvníci,

rádi vás informujeme, že katalog “Zbožní zítřka. Umění vidět”, který jsme v roce 2023 vydali ke stejnojmenné výstavě pořádané 28. 6. – 24. 9. 2023 v hlavní výstavní budově, získal čestné uznání v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis 2023.

Soutěž, kterou každoročně pořádá Asociace muzeí a galerií ČR, z.s., má za cíl upozornit širokou veřejnost na špičkové výkony v oboru muzejnictví při tvorbě výstav a nových stálých expozic, prezentování sbírek v odborných publikacích či při záchraně a zpřístupňování objektů nebo lokalit našeho kulturního a přírodního dědictví. Katalog “Zbožní zítřka. Umění vidět” získal čestné uznání v kategorii “Muzejní publikace roku” a zaujal tak porotu mezi 33 dalšími přihlášenými projekty.

Hodnotící komise ocenila katalog slovy: “Pozoruhodná výstava a její trvalý odkaz v podobě výpravné publikace vycházejí z unikátní sbírky děl neškolených umělců, kterou galerie systematicky buduje. Projekt neotřelým způsobem představil paralely a shodná duchovní východiska mezi tvůrčími metodami insitních a významných profesionálních umělců 20. století.

Katalog “Zbožní zítřka. Umění vidět” můžete zakoupit na pokladnách našich objektů nebo v našem e-shopu. Prohlédnout nebo zakoupit si jej budete moci také v průběhu Litoměřické muzejní noci, v pátek 17. května a v sobotu 18. května. Při příležitosti tohoto ocenění jsme pro vás navíc připravili akční nabídku platnou do konce května: u objednávek z e-shopu v hodnotě nad 700 Kč uhradíme vaše poštovné na své náklady.