Výtvarná dílna s Dagmar Filípkovou a Máchovská procházka

Vážení návštěvníci,

srdečně vás zveme na výtvarnou dílnu s Dagmar Filípkovou, která vás u příležitosti její výstavy Dagmar Filípková: Pouť krkonošská a jiné krajiny inspiruje k vlastní tvorbě a prožitku malby. Budete mít možnost seznámit se s jejím uměleckým přístupem, autenticitou a životní energií, kterou vkládá do svých obrazů. Dagmar Filípková je výtvarnicí pražského Ateliéru radostné tvorby, který iniciuje setkávání a tvoření lidí s handicapem. Patří k nejvýznamnějším představitelkám současného českého art brut.

Výtvarná dílna se koná v sobotu 4. května od 10 hodin v hlavní výstavní budově galerie, Michalská 29/7, Litoměřice. Účast není nutné rezervovat předem, vstup s platnou vstupenkou na výstavu (plné: 35 Kč, snížené: 20 Kč). Výtvarné potřeby budou na místě a jsou v ceně vstupu. Pracovat budeme technikou olejového pastelu. Dílna trvá cca 90 min.

Tentýž den v sobotu 4. května od 15 hodin se můžete zúčastnit i Máchovské procházky Litoměřicemi, která vás zavede na místa, spojená s životem slavného básníka Karla Hynka Máchy, i na ta, která k němu odkazují coby k symbolu. Procházku povede kurátor zmiňované výstavy Dagmar Filípková: Pouť krkonošská a jiné krajiny, pan Vladimír Drábek. Sraz v hlavní výstavní budově galerie, Michalská 29/7, Litoměřice. Předpokládaná délka procházky cca 2 hodiny, zájemcům doporučujeme pohodlnou obuv a vhodné oblečení. Účast na procházce je zdarma.

Těšíme se na vás!